Čím a jak krmit koně?

Krmení koní je klíčovým faktorem pro zajištění jejich zdraví, vitality a výkonu. Správná výživa je základním kamenem péče o koně. Krmná dávka by měla obsahovat všechny potřebné živiny včetně energie, bílkovin, tuků, sacharidů, vlákniny, minerálů a vitaminů.

Základní principy výživy koní

Správná výživa koní zahrnuje kombinaci různých druhů potravy. Seno je základem krmné dávky pro koně – je to zdroj vlákniny, která je nezbytná pro jeho zdravý trávicí systém. Koně by měli mít přístup k senu neustále. Obilí je zdrojem energie a bílkovin. Oves je nejběžnějším typem obilí pro koně. Stravu, pokud není dostatečně vyvážená, je možné doplnit minerály, vitamíny a bílkovinou.

Specifické požadavky koní

Nutriční potřeby koní se liší podle věku, plemene, úrovně aktivity a zdravotního stavu.

  • Věk: Kůň ve vývinu potřebuje více energie a bílkovin než starší kůň.
  • Plemeno: Některá plemena koní, jako jsou Thoroughbredi, mají vyšší energetické požadavky než jiná plemena.
  • Úroveň aktivity: Kůň, který je v intenzivní zátěži, potřebuje více energie než kůň, který je méně aktivní.
  • Zdravotní stav: Kůň, který je nemocný nebo má zdravotní problémy, může mít jiné nutriční potřeby než zdravý kůň.

Výzvy spojené s krmením koní

  • Alergie: I někteří koně mohou mít alergie na určité druhy krmiva, kterým je pak třeba se vyhnout a vhodně je nahradit.
  • Potřeby starších koní: Starší koně mají často nižší energetické potřeby než mladší koně.
  • Problémy s váhou: Kůň, který je obézní, je náchylnější k zdravotním problémům.

Zkrátka při krmení koní se mohou objevit různé problémy a specifika. Alergie na určité druhy potravy mohou vyžadovat upravenou stravu. Starší koně mohou potřebovat stravu s nízkým obsahem cukru a škrobu kvůli riziku onemocnění, jako je Cushingův syndrom. Problémy s váhou mohou vyžadovat speciální plán krmení.

Bezpečné krmení a ošetření koní

Kůň by měl dostávat krmivo, které je kvalitní a bezpečné, a v krmné dávce, která je vyvážená a obsahuje všechny potřebné živiny. Důležitá je také pravidelnost krmení po celý den.

Rozhodně nikdy nezapomínejte na čistou vodu. Tu by měl mít kůň neustále k dispozici.

Časté chyby při krmení koní

  • Nedostatek sena: Seno je základem krmné dávky pro koně a nemělo by se podceňovat.
  • Příliš mnoho obilí: Obilí je zdrojem energie, ale je také kalorické. Kůň by neměl dostávat příliš mnoho obilí, aby nedošlo k přibývání na váze.
  • Nedostatek doplňků: Doplňky mohou být důležité pro zajištění dostatku živin, pokud krmná dávka není dostatečně vyvážená.

Správné krmení koně je klíčové pro jejich zdraví a pohodu. Je důležité brát v úvahu různé faktory, jako jsou druhy potravy, nutriční potřeby, specifické požadavky a výzvy spojené s krmením. Dbejte na bezpečnost a prevenci chyb při krmení, abyste zajistili dlouhodobou vitalitu a spokojenost svého koně. Pro tipy, co a kolik dávat vašemu koni, navštivte web www.tetmlyn.cz.

Kontakt s odborníkem

Pokud máte konkrétní otázky týkající se krmení koně, které vám nedají spát, je nejlepší poradit se s odborníkem, jako je veterinář nebo nutriční poradce pro koně.

Krásné počasí láká ven také námi nezvané hosty

Sluníčko svítí, venku je teplo, okna jsou dokořán a my trávíme co možná nejvíce času na zahradě nebo v přírodě. Stejně tak naši mazlíčci, které bereme s sebou na procházku nebo je prostě vypustíme na samovenčení na zahrádku.

Než ale vypustíme zvířátka ven, je dobré jim zajistit dostatečnou ochranu proti parazitům, protože teplo láká ven i živočichy v domácnosti nevítané. Blechy, všenky a klíšťata číhají na svou oběť nenápadně, ale s jistotou. Obětí je v tomto případě náš milovaný pes nebo kočka. Parazité, kteří mohou znepříjemnit život našim mazlíčkům, ale také nám, jejich páníčkům. Jsou často přenašeči nebezpečných nemocí jako klíšťové encefalitidy, lymské boreliózy, anaplazmózy a jiných.

Abychom se vyhnuli těmto strašákům, je ideální použít pro naše pejsky a kočičky takový prostředek, který je spolehlivě ochrání nejen proti klíšťatům, ale i blechám i všenkám. Pomoci nám dokáže přípravek FYPRYST/FYPRYST COMBO, který zaručuje dlouhodobou ochranu proti parazitům u psů i koček.

K dostání je bez lékařského předpisu u vašeho veterináře, v lékárně nebo ve specializovaných obchodech pro domácí mazlíčky.

Každé balení obsahuje pipetu s účinným roztokem, jehož aplikace je snadná. Stačí vyjmout pipetu z ochranného sáčku, sejmout čepičku, opačným koncem nasadit na pipetu a promáčknout tak její plombu. Pak už jen stačí rozhrnout zvířecí srst v oblasti za krkem, přiložit pipetu a vyprázdnit její obsah na kůži našeho chlupatého mazlíčka.

Účinnost preparátu FYPRYST/FYPRYST COMBO S, M, L, XL přetrvává proti klíšťatům po dobu až 4 týdnů a proti napadení blechami až po dobu 8 týdnů v závislosti na síle zamoření prostředí. Blechy jsou usmrceny během 24 hodin po napadení. Klíšťata jsou zpravidla usmrcena a odpadnou z hostitele během 24 až 48 hodin po napadení, aniž by se nasála krve.

Více informací naleznete na www.fypryst.cz

Zdroj fotografie: Shutterstock

Jaké zvolit krmivo pro psy?

Častá otázka většiny majitelů psů. Jsou vhodné marketové produkty značek, jejichž reklama je snad dnes a denně v televizi, nebo je lepší nechat si poradit o zkušených chovatelů a majitelů specializovaných obchodů? Určitě stojí za to se na složení krmiv pro psy podívat blíže. Zjistíte totiž, že mnohdy vyhazujete peníze jen za kus šrotu.

Podle čeho dělíme krmení

Granuláty

Prodávají se malé nebo větší, které obsahují odměřené dávky potřebných živin na každý den. Na obalu granulí se dozvíte, jaká je pro vašeho psa potřebná denní dávka. Většinou je to rozlišeno podle velikosti psa nebo hmotnosti. Granuláty se velice dobře skladují. Pozor byste si měli dát především na ty, které svým složením obsahují velké množstí obilovin a kukuřice. Ty mohou u psů způsobovat trávicí potíže a alergie. Moučka v granulátech je extrudovaná, proto svému pejskovi dopřávejte na hrubo namleté maso nebo usušené. Mezi chovateli je díky složení velice oblíbené krmivo Brit.

Konzervy

Dávkování je stejné jako u granulí. Výrobek z konzervy pesjkům více voní, nákupní cena je u kvalitních výrobků ale poněkud vyšší.

Barfování

Kapitola sama o sobě je barfování, kdy pejskovi podáváme syrové maso. Tento způsob krmení má své odpůrce i zastánce. Jisté je ale to, že tato strava je psovi nejvíce přirozená. Narozdíl od granulovaného krmiva neobsahuje maso žádné chemické látky.

Co v domě zbyde

I tak by se dal popsat odstavec, který se týká zbytků od jídel. Někteří lidé mají pejsky jako slepice a nebojí se jim tedy dát zbytek polévky, různých omáček, apod. Takhle se fajn zvířátka rozhodně mít nebudou a u psů to platí obzvlášť. Problémy se stolicí, střevy a jinými orgány mohou přijít během pár hodin. A pokud se odlehší vaší lednici, kde vám zbytky nebudou překážet, pejskovi spíše uškodíte. Kupujte krmivo pro psy opravdu jen ve specializovaných chovatelských obchodech.

Chcete si pořídit domácího mazlíčka?

Začnete správným vybavením

Mít doma zvířátko má příjemné dopady na psychiku a pomáhá učit děti zodpovědnosti. Zároveň je to však nemalý závazek vyžadující stálou péči a finanční investice. Co všechno si rozmyslet a zařídit předtím, než si skutečně pořídíte domácího mazlíčka?

Jaké mazlíčka si chcete pořídit?

Prvním bodem je vyřešení otázky, jaké zvířátko to bude. Chcete malého hlodavce, rybičky, nebo si rovnou pořídíte psa či kočku? Až přijdete na to, jaké zvíře si chcete pořídit, budete se moci pustit do dalších kroků. Při výběru vhodného domácího mazlíčka nezapomeňte zvážit všechny výhody a nevýhody. Sliby dětí se snažte brát s rezervou a vždy přemýšlejte nad tím, jestli bude o zvíře dobře postaráno. Když si budete jistí, že mu dokážete zařídit spokojený život, pusťte se do příprav pro jeho příchod do nového domova. V následujícím textu se blíže podíváme, jak postupovat při výběru potřeb pro hlodavce.

Místo pro život zvířátka

Nejdříve vyřešte místnost, kde bude nový mazlíček bydlet. Zjistěte si, kolik máte k dispozici prostoru a následně začnete vybírat klece pro hlodavce. Platí, že čím větší, tím lepší. Limitem jsou však vaše prostorové možnosti. Pro křečka bude stačit malá klec, kde bude mít domeček, napáječku a mističku s vodou. Pro morče je už zapotřebí více prostoru. Větší klec zvažte hlavně v případě, že máte v plánu pořídit si více jedinců. Králíka se snažte ubytovat v co možná největší kleci a ideálně mu dopřávejte pravidelné procházky po bytě, aby se mohl protáhnout.

Krmení a další doplňky

Už máte vybranou klec, ale tím to ani zdaleka nekončí. Musíte ji vybavit napáječkou na vodu, použít vhodnou podestýlku pro hlodavce a připravit misku na krmení. Při výběru krmiva pro hlodavce sledujte, zda obsahuje hodně vitamínů a vlákniny. Zvolit si můžete mezi klasickými suchými granulemi, ale i pestrými a barevnými směsmi. I přesto, že se často jedná o kompletní krmivo, nezapomínejte ani na zajištění čerstvé stravy, jako jsou ovoce, zelenina či tráva. Vašim novým mazlíčkům jistě udělá radost i domek a prolézačka. S jejich umístěním ale chvíli počkejte, než si na vás zvyknou. Nakonec zjistíte, že péče o hlodavce není vůbec složitá a vyžaduje pouze pár nutných potřeb.

Proč si váš pes i kočka zaslouží dostávat Brit Care?

Proč si váš pes i kočka zaslouží dostávat Brit Care?

Jako majitel psa a kočky si musíte uvědomit, že tato zvířata potřebují trvalou a každodenní péči. Musíte jim zajistit všechny důležité podmínky pro jejich spokojený život. Psi i kočky potřebují především dostatek pohybu, vaši pozornost jako takovou, místo, které bude jen jejich a velmi důležitá je strava. V jejím složení se často chybuje, a proto má mnoho zvířat vážné zažívací a jiné zdravotní potíže. Nechcete při výběru krmiva šlápnou vedle?100(1)

Vyrobeny s ohledem na zvířecí apetit

Nejdůležitější ze všeho je, aby složení krmiva odpovídalo psímu nebo kočičímu apetitu. Tato zvířata jsou šelmy, na jejich stůl v žádném případě nepatří lidské jídlo. To je plné soli a koření, což by mohlo poškodit trávicí systém zvířat. Složení krmiva musí odpovídat tomu, že psi a kočky jsou divoká zvířata. Největší podíl musí tvořit maso. Je téměř jedno, jestli je to maso tepelně zpracované či sušené, jen to nesmí být masokostní moučka, která nemá s masem nic společného. Dále se v krmivu musí nacházet vyvážený poměr bílkovin, minerálních látek, vlákniny a dalších složek.

Brit Care krmiva pro psy a kočky jako správná volba!

Brit Care krmiva pro psy a kočky jsou důkazem, že vyvážené krmivo vyrobit lze a za slušnou cenu. Krmivo je výjimečné kvalitou složení. Při výrobě jsou používány prvotřídní suroviny. Granule Brit Care obsahují výhradně lososové, jehněčí nebo drůbeží maso v superprémiové kvalitě. V granulích se dále nachází celá řada pro zvířata prospěšných látek. Je to například organicky navázaný selen a vitamín E. Tyto složky společně přispívají k posilování imunitního systému zvířat a pozitivně ovlivňují kvalitu srsti i kůže.

Klasika i pamlsky

Granule Brit Care vyrábí pro všechna plemena. Lehce vyberete tu nejlepší variantu pro vašeho mazlíčka. Vaši kočku jistě potěšíte, pokud vsadíte na chutné konzervy pro kočky. V sortimentu značka má i sušené kachní maso, které je psí delikatesou.

Kde?

Granule a ostatní Brit Care krmiva pro psy a kočky koupíte za výhodnou cenu na Zveros.cz. Obchod nabízí dopravu zdarma po celé ČR a v Brně navíc dopravu kurýrem ještě v den nákupu.

Dopřejte svým domácím mazlíčkům kvalitní odpočinek díky pohodlnému pelíšku

Dopřejte svým domácím mazlíčkům kvalitní odpočinek díky pohodlnému pelíšku

Tak jako my potřebujeme kvalitní postel s matrací, která nám bude vyhovovat, potřebují i naši psi a kočky příjemný, dostatečně prostorný pelíšek, v němž se budou cítit bezpečně a dobře. K tomu je nutné, abychom jejich místo odpočinku udržovali čisté, měli jej suché, a proto je důležité myslet na péči už při výběru typu v obchodě. Tak předejdete nesnadnému čištění, které může u některých druhů pelíšků nastat.

ClkerFreeVectorImages / Pixabay

Jak veliký pelíšek a jaký typ vybrat?

Důležité je, abyste pořídili pelíšek, který bude vašemu čtyřnohému příteli dostatečně velký i v době, kdy doroste do své velikosti v dospělosti. Určitě víte, jaká je předpokládaná výška vašeho pejska nebo kočky, až dospěje a tomu přizpůsobte výběr. V obchodech narazíte nejen na pelíšky, ale i na různé typy podložek o různých sílách, velikostech i z různých materiálů. Nicméně pelíšek, který má také stěny, může působit více bezpečněji, bude krýt zvířátko i v případě průvanu a bude v něm mít více soukromí.

Jak čistit správně?

Některé typy se dají jednoduše vyprat v pračce, u větších nebo nesložitelných typů budete muset pelíšek vyčistit ručně. Dodržujte předepsaný způsob čištění a nepoužívejte přehnaně saponáty nebo příliš vonící přípravky. Vaše zvířátko by to nemuselo brát pozitivně a trvalo by, než pelíšek vyčichne. Stejně tak by se mohl z přípravků osypat, zvláště u druhů, které mají citlivou pokožku nebo jsou naháči. Kočky se avivážím a různým dalším vůním velmi brání, jejich čich je výborný a tak cítí mnohem výrazněji, než my. Myslete na to proto.

Ať už máte doma mini pejska, který bude maličký i jako dospělý, nebo jste si pořídili větší rasu, vhodný pelíšek v prodejnách s chovatelskými potřebami zajisté najdete. Hodí se pořídit si i přepravní box, pokud s mazlíčkem cestujete. Zvykne si na něj a bude pro něj znamením, že se chystá na cestování.

Obojek proti klíšťatům

Obojek proti klíšťatům

Spousta majitelů domácích mazlíčků podceňuje klíšťata. Klíšťata přitom přenášení mnoho nemocí, jako například boreliózu či klíštěcí paralýzu. Poměrně účinnou metodou, jak se vyhnout těmto nepříjemným parazitům jsou obojky proti klíšťatům.

By: Eric Sonstroem

Čemu obojek zabrání?

Není jednoznačné, jestli obojek Vašeho psa zbaví úplně klíšťat. Jsou známy případy, kdy s obojkem pejsek neměl žádná klíšťata, ale i případy, kdy byl výskyt klíšťat pouze omezen. Tato věc je sporná, v každém případě se do obojku proti klíšťatům vyplatí investovat.

Nejznámější výrobci

Mezi nejpopulárnější producenty těchto obojků patří značka Bayer a její výrobky například obojky Foresto, Kiltix atd., dalším producentem je značka Bolfo, Beaphar nebo Intervet.

Koupě

Foresto, jeden z nejznámějších a pravděpodobně nejúčinnějších obojků, je dostupný snad ve všech zverimexech. Vlastně většina obojků je ke koupi ve větších zverimexech. Samozřejmě se najdou obojky, které je výhodnější shánět v internetových obchodech, ale pokud máte tu možnost, rozhodně je lepší dojít do nějakého zverimexu a zeptat se na složení a recenzi obojku.

Cena

Cena obojků proti klíšťatům se pohybuje okolo 400 Kč. Záleží na kvalitě obojku, jeho účinnosti, použitých ingrediencích, výdrži a funkcích. Obojek vždy splňuje funkci odradit klíšťata od pejska, ale některé kupříkladu i voní, mají antibakteriální funkci, nebo jsou voděodolné. Lepší je koupit dražší obojek, který vydrží déle funkční a je více účinný, než méně funkční a s krátkou životností.

Stačí pouze obojek?

Obojek chrání Vašeho pejska, nikoli místa, kde se pohybuje, třeba jeho pelíšek. Prevence je potřeba za každých okolností a po celý rok. Zásady, které by měl dodržovat každý dobrý pejskař, jsou ošetřování pejska v průběhu roku, pravidelné praní jeho pelíšku a dezinfekci míst, kde pejsek přebývá. Dobré je, koupit si přípravky přímo určené na dezinfekci či čištění pro pejsky, normální přípravky by mu mohly uškodit.

Náš mazlíček také potřebuje vitamíny

Náš mazlíček také potřebuje vitamíny

Znáte to, když jdete na preventivní prohlídku k lékaři, hned vám doporučí nějaké vitamíny. A stejně je to i s vašimi mazlíčky. I když jsou to jen zvířata, také občas potřebují jisté vitamíny nebo doplňky stravy, aby byly zdravé a čilé, ať mohou být s vámi, co nejdéle.

kropekk_pl / Pixabay

I kočka musí trávit

Říká se, že kočky, které žijí venku, mají výhodu v tom, že mohou požvýkat trávu, která pomáhá v trávicím traktu, avšak co mají dělat kočky, které ven nejdou? U takových koček nezbývá nic jiného, než koupit jim potravinové doplňky, které budou obsahovat složky, které jim usnadní trávení, zejména v době, kdy kočky polykají své chloupky, což je pro jejich trávicí trakt trochu obtížnější. Ve většině případů jsou to plněné polštářky či různé pasty, které jsou lepší právě proto, že jsou tekutější.

Vitamíny, na které bychom neměli zapomínat

Aby byl náš mazlíček opravdu zdravý, tak musí mít silnou imunitu, což můžete posílit pomocí vitamínu C. Všichni také chtějí, aby jejich kočička byla nejen zdravá, ale také krásná, zejména pokud jde o její dominantu, kterou je srst. Někteří doporučují na krásnou lesklou srst použít sirové vajíčko, avšak pokud nechcete dávat vajíčka své kočce, měli byste koupit vitamín B anebo selen. Kočky, které se nedostanou ven z bytu či domu mohou mít méně vitamínu D, protože ten získávají díky sluníčku, které v uzavřeném bytě chybí. Samozřejmě, že nemusíte jen vitamíny kupovat, ale můžete je svým mazlíčkům podávat pomocí vhodné stravy.

I naše mazlíčky bolí kosti

Kočky, které jsou v období porodu, mohou mít oslabené jejich kosti, avšak nemusí to být jen u těhotných koček. Kosti se opotřebují každá kočce, která celé dny tráví velice aktivně, co znamená, že stále něco objevuje, tedy pořád někdo lozí, běhá a podobně. Aby nedocházelo k nějakým pozdějším problémům, měli bychom kočkám podávat buďto potraviny anebo nějaké potravinové doplňky s vyšším obsahem vápníku či materiálů, které podporují tvorbu chrupavek.

Který vitamín je nejlepší?

Nejlépe uděláte, když budete svou kočku krmit kvalitní potravou, která obsahuje vše, co kočka potřebuje, ať už jde o jisté vitamíny anebo jen o vápník a jiné podpůrné látky. Můžete jí koupit kvalitní granule anebo jí sami dělat stravu, kterou budete střídat tak, ať váš mazlíček dostane z každého něco, takže někdy byste jí měli udělat játru, po druhé rybu a podobně.

 

Kočka je živočich stejně jako my, a proto také vyžaduje kvalitní stravu, aby byla krásná a zdravá a my bychom si s ní mohli užívat společně.

Purina – kvalitní krmivo pro vaše domácí mazlíčky

Purina – kvalitní krmivo pro vaše domácí mazlíčky

By: NatalieMaynor

Dnes si nebudeme povídat, jako obvykle, o chovu různých zvířat. Naopak. Dnes si povíme pár základních informací o legendární společnosti Purina, která po řadu desítek let dodává tu nejlepší – dalo by se říct, že nejkvalitnější, krmnou směs pro naše milované psy a kočky.

Základní informace

Slovo ‚Purina‘ je označení pro britskou společnost, která již od roku 1829 vyrábí speciální krmivo pro zvířata – převážně pro psy nebo kočky. Společnost byla založena Joellem Spillerem.

Historie společnosti Purina

Purina se na trhu pohybuje už pěknou řádku let. Samotná společnost byla založena v roce 1829 Joellem Spillerem v Bridgewateru v Somersetu. V úplných začátcích fungovala hlavně jako zprostředkovatel dodávek kukuřice.

Po roce 1840 začal Spiller společně se svým partnerem Samuelem Brownem ve Velké Británii používat teprve druhý mlýn, který je poháněný párou. V roce 1851 koupil v Cardiffu pekárnu na suchary určenou hlavně pro námořníky. K tomu začali vyrábět i úplně první suchary pro psy. V té době však pod jménem ‚Spillers‘. Firma se oficiálně stala veřejnou obchodní společností až v roce 1887.

Po třech letech – tedy v roce 1890 spojil Spiller svoji firmu s firmou William Baker and sons. Tímto vzniká společnost pod jménem Spillers and Bakers limited. 20. století se pro společnost stalo průlomovým. Hned v roce 1907 jsou na trh uvedeny barevné psí suchary SHAPES, které si udržují svou silnou pozici dodnes.

Na začátku 1. světové války už firma vyrábí více než 18 různých druhů psích sucharů. Výroba těchto sucharů probíhala v továrnách v Cardiffu, Bristolu, Londýně, Newcastlu a Birkenheadu. Od konce 19. století se společnost Spiller rozrostla natolik hned potom, jak koupila sedm dceřiných společností. V roce 1927 byla přejmenována na Spiller Limited, dceřiné společnosti následně procházejí likvidací a aktiva se soustřeďují převážně v mateřské firmě. Na trh je následně uvedeno speciálně vyrobené krmivo pro chrty WINALOT.

Svítící obojek, znáte jej?

Svítící obojek, znáte jej?

Každý má svého mazlíčka rád a každý se snaží dát mu svou lásku najevo. Někdo tím, že ho pustí dovnitř do domu, jiný tím, že s ním chodí na procházky a najdou se i lidé, kteří svým mazlíčkům něco kupují. Právě pro ty se zde nabízí jistá inspirace.

Jak svítící obojek funguje?

Svítící obojek je na první pohled téměř stejný jako každý jiný obojek, avšak v tomto obojku jsou navíc zabudovány LED světýlka, které umožňují, aby obojek plnil svou funkci. Kromě toho na něm ještě naleznete přepínač, kterým si můžete volit, zda chcete nechat obojek vypnutý či zapnutý. Obojek funguje díky klasické hodinové baterce, kterou lze běžně zakoupit.

Jaké funkce tento obojek má?

Svítících obojků je velké množství, takže si můžete vybrat z velké škály barev a velikostí. A kromě toho, že svítí, tak umí i přerušované svícení – blikání, které někdy bývá nastavitelné ve více rychlostních stupních.

Z čeho je takový obojek vyroben?

Nejedná se o klasický kožený obojek, protože jeho základem je ve většině případů silikonová trubička, v které jsou umístěny LED diody.

Jaké jsou výhody svítícího obojku?

Svítící obojek není pouze krásná ozdoba vašeho mazlíčka, ale zároveň jde o velice praktickou věc, zvláště pak, jestli svého pejska venčíte večer, protože v takové situaci jej každý už z dálky uvidí. Mnoho lodí tento obojek také využívá v zimě, aby se jim jejich pes neztratil v hromadě sněhu a podobně. Také je to dobré, pokud máte zahradu s více psy a jdeme k nim večer, tak svítící obojky vám nejen vašeho psa ukážou a díky více barevných variant poznáte, že jde opravdu o vašeho mazlíčka.

Kde lze svítící obojek zakoupit?

Jde o potřebu pro vaše domácí mazlíčky, takže by se běžně měly prodávat v prodejnách pro zvířata. Ale pokud budete mít nějaký problém se zakoupením v kamenných obchodech, tak si rozjeďte internet, kde určitě naleznete spousty internetových obchodů, které svítící obojky nabízejí.

Je tento obojek vhodný pro všechny psy?

Samozřejmě, že svítící obojek mohou nosit úplně všechna plemena psů, ale pravdou je, že někteří psy si nemohou zvyknout na některý druh obojku, že jim třeba kožený obojek vadí a podobně, takže může to nastat i s tímto obojkem. Pokud víte, že jste měli problém s výběrem vhodného obojku pro vašeho psa, bylo by lepší jej třeba nejprve vyzkoušet u známých a podobně.

Osvětlete i vy svého mazlíčka, aby šel v noci vidět z dálky a nic se mu nestalo.