Správná strava je pro zdravý život psa podstatná. Dodává mu celou škálu živin, které ho udrží v dobré kondici. Kvalita krmiva se též projevuje na celkovém vzhledu psa. Optimálně živený pes má lesklou hustou srst, bílý chrup bez zubního kamene a netrápí ho žádné zažívací potíže.
Druh krmiva určuje věk psa
V dnešní době snad už každý ví, že svého čtyřnohého miláčka nemůže krmit jakýmikoliv granulemi. Proto čerstvě odstavená štěňátka až do cca 1 roku dostávají speciální krmivo, které podporuje jejich správný vývoj. V dospělosti podávejte granule pro psy dle chuti, ale též podle rasy. K dostání jsou různé velikosti granulí, aby je pes bez problémů zkonzumoval. Co se týká seniorského věku, zde se opět vyplatí pořídit odpovídající krmivo, které nezatěžuje trávicí systém.
Měly by se podávat pouze granule?
Krmivo pro psy lze zakoupit v podobě nejoblíbenějších granulí nebo masových konzerv, či psovi můžete připravovat krmení doma. Jaká jsou pro a proti? Tzv. suché krmivo se snadno dávkuje i skladuje, ovšem je třeba pečlivě dbát na jeho složení. Rozhodně by vás mělo zajímat, jaký podíl masa obsahuje. Mokré krmivo ve formě konzerv psi vítají, neboť je mnohem aromatičtější než běžné granule. Zde je ovšem třeba hlídat dávkování, aby nedocházelo k obezitě. Psi rovněž mají větší sklon ke vzniku zubního kamene. Vlastní krmivo je určitě nejlepší, co se do kvality surovin týče. V jeho neprospěch ale hovoří časová a finanční náročnost.
Jak často krmit?
V každém případě byste se měli držet pravidelnosti a přesně odměřených dávek. U dospělého psa se zpravidla krmná dávka rozděluje na několik částí, krmí se 1-3× denně. Co se týká dávkování, to je vždy uvedeno na obalu krmiva. Kde krmivo zakoupíte nejvýhodněji? Levné granule pro psy, stejně tak jako konzervy a další pamlsky, pořídíte za velmi příznivé ceny na Fera24.cz.
Kromě dobrého krmivaby váš pes měl dostávat i vitamíny pro psy, kterých je na trhu celá řada, jaké vitamíny konkrétně váš pes potřebuje, by vám měl sdělit jeho ošetřující lékař, čili veterinář. Jaké vitamíny pro psy existují? Je to například Alavis Celadrin, který pomůže zvýšit ochranu proti protizánětlivým enzymům, tlumí bolest kloubů a to velmi výrazně a zajišťuje zvlhčování kloubní chrupavky. Dalším vitamínem pro psy je Sanicell, tenro přípravek je vhodný na regeneraci jater, podporuje imunitu, je vhodný jako léčba při nádorových onemocněních, dobré účinky má při procesu apoptózy. Je silným antioxidantem, vyvazuje z organismu nadbytečné minerály.
Zdraví vašeho psa
Perrito snacks Chicken Nibbles jsou měkké válečky z kuřecího masa, které jsou plné vitamínů jak pro psa, tak i pro kočku. Tyto válečky je nutné po otevření opět uzavřít a vložit do lednice. Další vitamíny jsou Giom Era Kalcium, což je přípravek, který je vhodný pro štěňata středních a velkých plemen, březí a laktující fenky a v období stáří psů. Obsahuje kalcium , které udržuje zdravé zuby, kosti a pomáhá v prevenci osteoporózy neboli řídnutí kostí. Tyto vitamíny jsou vhodné při léčbě zlomenin nebo jiných úrazech kostí, dále také obsahují citrát vápenatý. Vitamíny jsou vhodné i pro kočky.
Stejně tak jako byli kuřecí válečky Perrito snacks Chicken Nibbles, jsou tu i Perrito snacks Beef Nibbles, které jsou z kvalitního hovězího masa a jsou také vhodné jak pro psy, tak i pro kočky. Vitamíny bývají i v granulích pro psy. Stačí si pročíst složení a ihned zjistíte, co svému miláčkovi, kromě potravy kupujete. Jako vitamíny si také můžete pořídit Apetit, což jsou extrudované těstoviny pro psy, ale i kočky, jsou vhodné pro všechna plemena psů a jsou vhodné jako příloha k masu. Obsahují kvalitní, kontrolované suroviny.
Častá otázka většiny majitelů psů. Jsou vhodné marketové produkty značek, jejichž reklama je snad dnes a denně v televizi, nebo je lepší nechat si poradit o zkušených chovatelů a majitelů specializovaných obchodů? Určitě stojí za to se na složení krmiv pro psy podívat blíže. Zjistíte totiž, že mnohdy vyhazujete peníze jen za kus šrotu.
Podle čeho dělíme krmení
Granuláty
Prodávají se malé nebo větší, které obsahují odměřené dávky potřebných živin na každý den. Na obalu granulí se dozvíte, jaká je pro vašeho psa potřebná denní dávka. Většinou je to rozlišeno podle velikosti psa nebo hmotnosti. Granuláty se velice dobře skladují. Pozor byste si měli dát především na ty, které svým složením obsahují velké množstí obilovin a kukuřice. Ty mohou u psů způsobovat trávicí potíže a alergie. Moučka v granulátech je extrudovaná, proto svému pejskovi dopřávejte na hrubo namleté maso nebo usušené. Mezi chovateli je díky složení velice oblíbené krmivo Brit.
Konzervy
Dávkování je stejné jako u granulí. Výrobek z konzervy pesjkům více voní, nákupní cena je u kvalitních výrobků ale poněkud vyšší.
Barfování
Kapitola sama o sobě je barfování, kdy pejskovi podáváme syrové maso. Tento způsob krmení má své odpůrce i zastánce. Jisté je ale to, že tato strava je psovi nejvíce přirozená. Narozdíl od granulovaného krmiva neobsahuje maso žádné chemické látky.
Co v domě zbyde
I tak by se dal popsat odstavec, který se týká zbytků od jídel. Někteří lidé mají pejsky jako slepice a nebojí se jim tedy dát zbytek polévky, různých omáček, apod. Takhle se fajn zvířátka rozhodně mít nebudou a u psů to platí obzvlášť. Problémy se stolicí, střevy a jinými orgány mohou přijít během pár hodin. A pokud se odlehší vaší lednici, kde vám zbytky nebudou překážet, pejskovi spíše uškodíte. Kupujte krmivo pro psy opravdu jen ve specializovaných chovatelských obchodech.
Víte dostatek o svém psím příteli? Ověřte si své znalosti v 7 základních bodech.
Máte dostatek znalostí pro výchovu vašeho čtyřnohého psího přítele? Ověřte si své znalosti v 7 základních bodech. Znáte odpovědi na tyto otázky?
Víte, v jakém věku je nejlépe štěně od chovatele odebírat?
Víte, jaká očkování atd. by štěně při odběru mělo mít?
Víte, jak a kdy správně očkovat svého psa?
Víte, kdy správně odčervit svého psa?
Víte, jak nejvhodněji vybrat krmivo pro svého psa?
Víte, kdy je správný čas krmivo vašemu psovi vyměnit?
Víte, jak svého psa můžete chránit před nežádoucími parazity, jako jsou klíšťata a blechy?
Znali jste odpovědi na všechny uvedené otázky? Výborně, pak jste skvěle připraveni být dobrým a zodpovědným pánem, svému čtyřnohému příteli. Že si nejste v určitých bodech jisti? Nevadí, na všechny otázky si v krátkosti odpovíme.
Víte, v jakém věku je nejlépe štěně od chovatele odebírat?
Štěňátko si od svého chovatele, většinou odebíráme mezi 8 – 10 týdnem jeho života. Určitě by nemělo být mladší než 7týdnů. Nespěchejte tedy a na své štěňátko si počkejte. V podstatě žádný správný chovatel by vám neměl chtít štěně v mladším věku předat. Je důležité, aby štěně alespoň do osmého týdne bylo u své matky.
Víte, jaká očkování atd. by štěně při odběru mělo mít?
Je nutné, aby vaše štěně při odběru bylo řádně odčerveno a očkováno. Dále už to bude na vás. Zde je krátký souhrn, kdy štěně řádně odčervit a očkovat.
První odčervení u štěňat bychom měli dělat ve věku 14 dní.
Další odčervení potom ve 14-ti denních intervalech (dvou nebo tři týdenních intervalech) a to až do věku tří měsíců našeho štěněte. Opakované a pravidelné odčervení je velmi důležité.
Od stáří tří měsíců, pak štěně odčervíme každé tři měsíce (to znamená ve věku 3, 6, 9 a 12 měsíců).
Očkování štěněte:
6 – 7 týden života štěněte /provádí se první očkování.
9 – 10 týden života štěněte / druhé přeočkování (psinka, parvoviroza, inf. laryngotracheitida + inf. hepatitida, parainfluenza, leptospiroza, coronaviroza).
3 – 6 měsíc života štěněte/provádíme první očkování proti vzteklině.
Víte, jak nejvhodněji vybrat krmivo pro svého psa?
U výběru psího krmiva, bychom se měli především soustředit na složení krmiva. Štěňátko potřebuje dostatek bílkovin, minerálů a vitamínů. Tedy kvalitní krmivo by mělo na prvním místě obsahovat velký podíl masa/bílkoviny, žádné náhražky, ale jasně definovaný procentuální podíl masa v krmení. U opravdu kvalitního krmiva, možná budete muset sáhnout hlouběji do kapsy, v budoucnu se vám to mnohonásobně vrátí. Důležité jsou také minerály, vláknina a vitamíny, které v lidské potravě obsahuje zelenina a ovoce. U pejsků je tomu podobně jako u nás. Prostě je potřeba pestrá a vyvážená strava a u štěňat, je to opravdu obzvláště důležité.
Víte, kdy je správný čas krmivo vašemu psovi vyměnit?
V každém věku je nutno potravu rozlišovat. Máme tři základní věkové skupiny.
Pes Junior / štěně, tedy pes v růstu a vývoji.
Malé rasy (do 10kg) dospívají do dospělosti zhruba mezi 10 až 12 měsícem života.
Střední rasy (11-25 kg) dospívají mezi 12 až 14 měsícem života.
Velké rasy (26-44 kg) dospívají mezi 14 až 16 měsícem života.
Obrovské plemena (přes 45 kg) dospívají zhruba až ve 24 měsíci svého života. Než nám pejsek dospěje, krmíme tedy „Junior“. Pak je potřeba potravu změnit.
Pes dospělý/ tedy pes v nejaktivnějším věku.
Malé rasy (do 10kg) dospělost, zralost od 1 – 7/8 roku života.
Střední rasy (11-25 kg) dospělost, zralost od 1 – 7 roku života.
Velké rasy (26-44 kg) dospělost, zralost od 1,5 – 6 roku života.
Obrovské plemena (přes 45 kg) dospělost, zralost od 2 – 5/6 roku života. Po dobu aktivního psího života krmíme granulemi s rozdílným složením. Jak je uvedeno výše, když nám končí štěněčí věk, je potřeba granule změnit. Máme dospělého psa, popřípadě pes v zátěži.
Pes Senior / tedy pes již spíše klidnější.
Malé rasy (do 10kg) nastupující stáří od 7/8 roku života.
Střední rasy (11-25 kg) nastupující stáří od 7 roku života.
Velké rasy (26-44 kg) nastupující stáří od 6 roku života.
Obrovské plemena (přes 45 kg) nastupující stáří od 5/6 roku života. Zde nastává klidnější fáze psího života, proto je opět nutné potravu změnit. Krmivo pro seniory je odlehčené a snaží se nám regulovat, udržovat váhu/hmotnost našeho psa. Náš pejsek, už nevyvíjí tolik aktivity, spíše polehává, odpočívá a nespotřebovává tolik energie.
Víte, jak svého psa můžete chránit před nežádoucími parazity, jako jsou klíšťata a blechy?
Existují antiparazitární přípravky. V dnešní době máme opravdu z čeho vybírat. Nejznámější a zcela účinné jsou:
Antiparazitika v pipetách je nutné aplikovat každý čtvrtý týden, tedy minimálně jednou za měsíc, aby byly dostatečně účinné. Myslete na to, že účinnost se také snižuje koupáním. Dále je nutné vybírat přípravek s ohledem na váhu a velikost vašeho psa. Nejlépe zakoupit u svého veterinárního lékaře, který vám přesně poradí a pomůže se správnou aplikací.
Antiparazitární obojek. Výhodou obojku je trošku levnější cena a vydrží celou sezónu. Nevýhodou je, že pes musí mít obojek neustále, tím je myšleno i doma. Dále potom také možný zápach a někdy je možné také podráždění kůže. V obou dvou případech se jedná se o účinnou prevenci proti klíšťatům i blechám. Ať už se rozhodneme pro pipety, nebo obojek, vždy dbáme na doporučenou délku životnosti. Určitě prevenci nepodceňujeme. Předcházíme tak možným komplikacím.
A jsme na konci. Sedm nejzákladnějších bodů, které bychom jako majitelé psů měli vědět. Teď už nezbývá nic jiného, než jen popřát „šťastné a veselé soužití s vaším čtyřnohým přítelem“. Všichni víme kolik radosti nám do našeho života, tyto čtyřnohá stvoření dokážou přinést.
malé rasy (do 10kg) dospělost, zralost od 1. – 7./8. roku života
střední rasy (11-25 kg) dospělost, zralost od 1. – 7. roku života
velké rasy (26-44 kg) dospělost, zralost od 1,5 – 6. roku života
obrovské plemena (přes 45 kg) dospělost, zralost od 2 – 5/6 roku života
V tomhle období psího života je důležité přejít na jiné složení krmiva, již pro dospělé aktivní pejsky. Jak jsme si psali, vždy je potřeba něčeho méně, něčeho více, ale v podstatě platí pořád stejná pravidla, jako při výběru krmiva pro štěňata. Vyvážená a plnohodnotná strava.
PES SENIOR
malé rasy (do 10kg) nastupující stáří od 7./8. roku života
střední rasy (11-25 kg) nastupující stáří od 7. roku života
velké rasy (26-44 kg) nastupující stáří od 6. roku života
obrovské plemena (přes 45 kg) nastupující stáří od 5./6. roku života
V tomhle období psího života, je důležité krmení změnit z následujícího důvodu. Náš pejsek, už nevyvíjí tolik aktivity, spíše polehává, odpočívá a nespotřebovává tolik energie. Není tedy potřeba tolik přijímat. Laicky řečeno, krmivo pro seniory je odlehčené a snaží se nám regulovat, udržovat váhu/hmotnost našeho psa. Pokud je váš pejsek i v „pokročilém věku“ (dle tabulky výše) aktivní, není potřeba ještě nutně krmení měnit. Můžete klidně rok, dva později přejít na jinou stravu. Opravdu záleží na aktivitě, každého psího jedince.
A ještě něco! Jak stravu měníme, aby ji náš „psí miláček“ co nejrychleji a nejlépe přijal? Nejlépe pomalu. Když budete přecházet na jiné krmení, přimíchávejte v malých dávkách nové krmivo k starému a poměr zvyšujte. Tak plynule přejdete na nové krmivo, aniž by váš pejsek měl například nějaké zažívací potíže. Rychlá změna může vést právě k těmto problémům. Proto se vyhýbejte častému měnění krmiva, spíše se snažte něčím zpestřit, jak už jsme si napsali (masíčko, mrkvička…). Tak tedy šťastný, zdraví růst a bon appetit J
autorem článku je Michelle Kraus
Příště, jak naučíme pejska rychle čistotě, abychom si udrželi čistý a pěkný domov. Žádné nežádoucí loužičky, uvidíte, jak to může rychle všechno fungovat, podle vašich představ.
Občas, nebo snad možná dokonce i často, si kladete otázky, zda je vaše krmení pro psa dostačující, dobré, výživné? Zda vážně děláte maximum pro zdraví růst svého psího miláčka? Zda je lepší krmení granulemi nebo konzerva? Dodržovat či nedodržovat dávkování? Kdy je ten správný čas krmivo pro psa změnit? Na všechny tyto otázky se společně podíváme a podrobněji rozebereme.
Kritérií pro správný výběr psího krmiva je opravdu hodně. My si tady uvedeme ty nejzákladnější, aby pro vás bylo snazší orientovat se na dnešním trhu. Zverimexy doslova praskají ve švech, kolik nejrůznějších produktů nám nabízejí. A my se kolikrát necháváme ovlivnit nějakou tou vzhlédnutou reklamou, aniž bychom nad tím nijak zvlášť moc přemýšleli. Zkusíme se v tom tedy společně zorientovat.
Nejzákladnějšími kritérii pro výběr psího krmiva je bezesporu, věk, rasa a celková aktivita vašeho psa. Pojďme to trošičku rozebrat.
Určitě každý z vás kdo si pořídil pejska, má alespoň základní znalosti, jak se o svého psího mazlíčka starat. Jistě víte, že v každém věku je nutno potravu rozlišovat. A máme tři základní věkové skupiny.
Pes Junior / štěně, tedy pes v růstu a vývoji
Pes dospělý/ tedy pes v nejaktivnějším věku
Pes Senior / tedy pes již spíše klidnější
Podíváme se na tyto skupiny podrobněji. Každé věkové období vašeho psa, má své individuální potřeby a požadavky. Někteří pejsci dospívají dříve, někteří později a tak je to i se stárnutím našich mazlíčků.
PES JUNIOR
malé rasy (do 10kg) dospívají do dospělosti zhruba mezi 10. až 12. měsícem života
střední rasy (11-25 kg) dospívají mezi 12. až 14. měsícem života
velké rasy (26-44 kg) dospívají mezi 14. až 16. měsícem života
obrovské plemena (přes 45 kg) dospívají zhruba až ve 24. měsíci svého života
V tomto věku je výběr krmiva obzvláště důležitý. Je potřeba si uvědomit, že vše co do svého pejska, laicky řečeno „nasypeme“, takový bude jeho základ pro růst, chcete-li vývoj. Ano je to tak! Tohle období je pro pejska velice důležité a veškerá odpovědnost je jen a jen na VÁS. Do věku (uvedeno výše) se naše štěňátko neustále vyvíjí tělesně i po duševní stránce. Veškerá péče, kterou do těchto tvorečků investujeme, nám bude mnohonásobně vrácena zpět.
Jak tedy na to? U výběru psího krmiva, byste se měli především soustředit na složení krmiva. Štěňátko potřebuje dostatek bílkovin, minerálů a vitamínů. Tedy kvalitní krmivo by mělo na prvním místě obsahovat velký podíl masa/bílkoviny, žádné náhražky, ale jasně definovaný procentuální podíl masa v krmení. U opravdu kvalitního krmiva, možná budete muset sáhnout hlouběji do kapsy, ale jak už jsem napsala, v budoucnu se vám to mnohonásobně vrátí. Důležité jsou také minerály, vláknina a vitamíny, které v lidské potravě obsahuje zelenina a ovoce. U pejsků je tomu podobně jako u nás. Prostě je potřeba pestrá a vyvážená strava.
Já sama jsem majitelkou dvouleté čivaví psí fenky. Od malinka krmím granulkami. K dávkování přihlížím, ale nikterak striktně. Spíše používám hlavu, dá-li se to tak říci. Proč se o tom zmiňuji? Mám vypozorováno, že když hodně běháme, hrajeme si, dlouhé procházky (nevěřili byste, co tohle malé stvoření všechno zvládne)potom je také velká chuť k jídlu. Tedy doplňujeme spotřebovanou energii. Když jsme méně aktivní, méně žereme. Někdy se mi dokonce stává, že si s granulkami místo žraní, spíše hrajeme. Znáte to? Velkou část si vynosí z misky ven a granulky pohazuje po obývacím pokoji. V takovém případě začnu žrádla dávat méně a snažím se něčím zpestřit. K suchým granulím přidávám například vařené maso (záleží na vašem výběru, jestli vepřové, hovězí, kuřecí, hovězí je nej. J), jindy zase přidám mrkvičku, brambory. Pozor na drobné kostečky, pokud dáváte kuřecí maso. Mohou být nebezpečné.
V podstatě, jak jsem již napsala je to stejné jako u nás lidí. Také potřebujeme vyváženou stravu. Pokud nám něco chybí, naše tělo nás upozorní. Jsou to například návalové chutě na něco, jako sladké, pikantní atd. Možná, že to znáte, honí nás tak zvaná „mlsná“. To ovšem znamená, že ani ten náš jídelníček pak není pestrý a bohatý na zdroj, vitamínů. U nás si prostě tělo řekne a my si koupíme, nebo doma vezmeme, na co právě máme chuť, ale pejsek je zcela odkázaný na NÁS. Mysleme na to.
Opět moje zkušenost. Když absolvujeme dlouhé vycházky, cvičení, kde je opravdu hodně aktivního pohybu, pak si moje „čivavinka“ s chutí dá třeba i kousek jablíčka a jindy si toho ani nevšimne, jsme spíše masový. Dopřejte svému pejskovi, pak i nejrůznější laskominy z našeho jídelníčku, ale všeho s mírou a pozor na nebezpečné potraviny. Snad nemusím říkat, že maso by mělo být vařené, žádné smažení, i zelenina, samozřejmě vše bez soli a koření. Jako pro miminko.
Máte doma pejska či pejsky, který je nezanedbatelným členem vaší domácnosti? Pak pro něj určitě chcete to nejlepší a kvalitní strava mu to nejlepší může přinést. Když vybíráte granule či konzervy pro své miláčky, dbejte především na kvalitu. Krmivo pro psy, kterou můžete sehnat ve většině supermarketů, není příliš vhodná, protože nesplňuje vysoké požadavky na správný a vyvážený obsah živin. Ve většině z krmiv zde prodávaných není ani zdaleka potřebný počet vitamínů, minerálů a všeho ostatního, co váš pejsek ke svému zdravému a dlouhému životu potřebuje. Nejlepší je najít si specialistu na prémiová a superpremiová krmiva pro psy a kočky.
Skvělá holistická krmiva
Speciální a kvalitní krmiva pro psy a kočky různých značek nabízí e-shop propacky.cz, který působí na českém trhu od roku 1991. Najdete zde nejkvalitnější krmiva značek Pro Pac či Monge. Krmivo je nejen kvalitní, ale zároveň i dostupné. Mezi nejoblíbenější patří skvělá holistická krmiva např. Eartborn Holistic a Monge-formule bez obilovin či prvotřídní krmiva střední třídy zn. Gemon, Sportmix, Acti Crog či Willowy. A proč právě holistická krmiva? Jedná se o přírodní – holistický přístup k výživě. Mají jedinečné složení a přispívají tak k dokonalému zdraví vašich psích miláčků, k jejich fyzické i psychické pohodě. Krmivo obsahuje přírodní bílkoviny, ovoce či zeleninu. Navíc je v něm namíchaná i směs vitamínů a minerálních látek, které podporují imunitu pejska. Všechny ingredience jsou skvěle vyvážené tak, aby to vašemu psovi chutnalo, a přitom se jednalo o přirozeně vyváženou stravu.
Žádné z krmiv neobsahují barviva ani chemické konzervanty. Všechny živiny jsou díky šetrné technologii zachovány.
Granule či konzervy
Při krmení vašeho psa můžete vybírat mezi suchou stravou, kam patří granule pro psy nebo konzervami. Každý pes má rád něco jiného a každému také něco jiného svědčí. Sledujte tedy, zda pejsek prospívá, má zdravou srst a je veselý. Mezi nejčastější patří granule pro psy. Pokud chcete skutečně kvalitní, věnujte velkou pozornost jejich složení. Mnoho krmiv obsahuje hodně soli, aromat, kukuřice a jiných nevhodných přísad. Oproti tomu podíl masa je minimální. V kvalitních granulích má být podíl masa vysoký a žádné konzervanty.
Jako doplněk stravy či plnohodnotné krmivo mohou sloužit konzervy pro psy. Nejlepší jsou nejkvalitnější plnomasové, které mají obsah masa 98 – 100 %, ovšem na občasné přilepšení stačí i konzervy běžné kvality.
Občas pejska rozmazlujte
Psí miláčky občas rozmazlujte nebo odměňte kvalitním pamlskem pro psy různých druhů s vysokým podílem masa. Můžete koupit třeba masové pamlsky, sušenky či nějaké žvýkací tyčinky z buvolí kůže.
Krmivo Brit je prémiové krmivo pro psy a kočky. Splňuje jakostní formy dle ISO 9001 a HACCP. Vyváží svoje krmivo do 52 zemí světa. Dvacetiletá praxe přidává Britu na kvalitě. Jejich logo „vím, co je pro mě nejlepší“, které jakoby říká pes, je pravdivé.
Krmivo Brit má vlastní know-how recept. Je to česká firma s dvacetiletou praxí v oblasti výživy psů a koček. Jeho výrobci jsou profesionálové. Použité jsou pouze vyzkoušené zdraví neohrožující ingredience. Důležité je, že své výrobky netestují na zvířatech. Zároveň do krmiva nepřidávají proteinové náhražky, sóju nebo geneticky modifikované organismy. V superprémiových receptech používají pouze čerstvé suroviny.
Cena krmiv značky Brit
Vzhledem k vysoké kvalitě krmiva je i poměrně vyšší cena. Od zhruba 30 Kč za nějakou sladkost do 5000 Kč za velké balení superprémiového krmiva. Cena je však přiměřena ingrediencím. Opět záleží na Vašich finančních dispozicích. Cenově výhodnější je samozřejmě koupě velkého 12ti kilogramového krmení, které vydrží zhruba na půl roku, než každý týden koupit menší balení, které vystačí Vašemu domácímu mazlíčku na kratší dobu. Je ale otázka, jestli Vaše peněženka těch 5000 Kč najednou nebude postrádat.
Výrobky Britu
Široký rozsah výrobků od Britu je důkazem starostlivosti o zvířata. Brit produkuje od menších výrobků, jako například masné konzervy, salámy, kapsičky atd., až po superprémiové hypoalergenní krmiva o váze 12 kg. Prakticky všechnu potravu, co pro Vašeho mazlíčka potřebujete, najdete v nabídce Britu.
Koupě krmiv
Většina výrobků značky Brit je dostupná ve zverimexech. Některé krmiva, např. z důvodu velké váhy, lze objednat pouze přes internet. V tom případě doporučuji jít na stránku heureka.cz, která Vám najde dané krmivo v nejnižší ceně. Internetové obchody občas při platbě větší, než daná hodnota Kč, posílají produkty bez nutnosti zaplacení poštovného, což se rozhodně vyplatí.
Chcete, aby byl váš pes zdravý a kvalitně živený? Sáhněte po premiových či superpremiových krmivech.
Každý majitel pejska si přeje, aby prospíval, správně rostl, vyvíjel se, měl dostatek živin pro zdraví mozku, lesklou srst, pevné kosti i zuby atd. Jestliže se zajímáte o kvalitní krmivo pro psy, vězte, že rozdíl mezi levnými krmivy a těmi dražšími, které však obsahují vše, co psi potřebují, je skutečně obrovský.
Zaměřte se na holistická krmiva
Holistické krmivo, neboli také celostní krmivo, je takové, které se nesnaží pejska pouze zasytit, ale zároveň mu dodává veškeré potřebné živiny pro jeho celkovou vitalitu a zdraví. Tento druh krmení vám dá jistotu, že svému čtyřnohému miláčkovi dopřáváte to nejlepší, co se na našem trhu nachází. Řadí se mezi TOP krmiva.
Obsahuje velký podíl masa, minerály, vitamíny, ale dokonce i bylinky, nenasycené mastné kyseliny a mnohé jiné. Již při výrobě je dbán důraz na volbu kvalitních surovin, z nich je vyráběno.
Granule, nebo raději konzervy?
Mezi nejběžněji používané se řadí suché krmivo neboli granule pro psy. Již před jejich nákupem sledujte složení, často se v nich nachází velké množství soli, kukuřice, aromat a o skutečné maso jsou ochuzeny. Premiové a superpremiové granule seženete např. od výrobců jako Pro Pac, Monge Gemon nebo Willowy. Neobsahují konzervanty a vašeho psa výborně zasytí, dodají mu vše potřebné a přitom si na nich skutečně pochutná.
Konzervy pro psy můžete zvolit, chcete-li svému čtyřnohému příteli dopřát doplněk stravy, ale stejně tak, chcete-li ho jimi krmit jako plnohodnotným krmivem. Kvalita konzerv je také různá, najdete konzervy jak běžné, tak vysoce kvalitní plnomasové, jež obsahují 98 – 100 % masa.
Holistická krmiva, superpremiové i premiové granule i konzervy pro psy najdete kupříkladu na internetových stránkách Propacky.cz. Stačí jen zvolit typ, který bude odpovídat stáří, vzrůstu a aktivitám vašeho psa a pak už se radovat z pohledu na jeho šťastné oči a celkovou radost vždy, když bude vědět, že přišel čas krmení.
Rádi byste svým mazlíčkům dopřáli kvalitní krmivo za skvělou cenu? Pak je tu pro ně určitě kvalita, která je za rozumnou cenu a to je krmivo Dein Beste.
Tato značka je tu ve vysoké kvalitě jak pro pejsky, tak i kočičky, hlodavce i ptáky. Uvidíte, že se do ní zamilují a vy tak ušetříte spousty peněz za to, že jim nakoupíte kvalitu, jež je cenově dostupná. Pořídíte ho v DM drogerii. Navíc tato drogerie přináší svět plný výhod a tak si často můžete koupit výrobky se slevou za produkt i za celý nákup, což je jistě velká výhoda.
Krmivo pro psy a kočky
Krmivo pro pejsky nabízí tato značka jak suché, tak jsou v nabídce i konzervy a vaničky a další pamlsky, za které vašeho miláčka odměníte. Pro kočky pak můžete koupit taktéž krmivo suché, konzervy, kapsičky, vaničky, pamlsky, mléko, podestýlku a vše, co zkutečně milují. Rozmazlujte své domácí mazlíčky kvalitou, která jim bude chutnat. Uvidíte, jak si na toto krmení a ostatní produkty značky Dein Beste rychle zvyknou a nebudou po vás chtít již nic jiného. Pokud máte v okolí drogerii DM, nakupte tam produkty nejen pro svou vlastní potřebu, ale i pro vaše domácí mazlíčky.
Králíci, hlodavci a ptáci
V této kategorii najdete vitamínové tyčinky, zrní pro morčata, králíky a křečky, seno, luční seno a podestýlku. Koupit zde můžete skutečně vše, co váš mazlíček doma bude potřebovat.
Koupit zde také můžete ovocné kroužky pro vaše papoušky. Vyberte si produkty, které budou mít vaši domácí mazlíčkové rádi a za které nedáte mnoho. Kde jinde najdete kvalitu a dobrou cenu, než tam, kde se prodává značka Dein Beste. Vaše domácí zvířátka to jistě ocení. Kvalitu potřebujeme nejen my lidé, ale také naši mazlíčci a nákupem této značky, jim jí stoprocentně dáme.