Krmení pro psy

Pokud si pořizujete psa, je důležité si položit otázku, čím ho budete krmit. Možností je spousta, stačí si vybrat to, co podle vás bude nejlepší jak pro vašeho pejska, tak pro vás.

Suché granule

Granule pro psy jsou asi nejlepší volbou potravy pro vašeho mazlíčka. Jsou v nich všechny látky, které pejsek potřebuje. V dnešní době je spektrum granulí velice široké. Existuje mnoho značek, a ještě více nejrůznějších příchutí. Každé granule jsou, podle látek, které obsahují, určeny pro jiný druh pejsků. Některé jsou určeny štěňátkům, některé naopak psům dospělým. Jiné jsou zase rozděleny podle velikosti psů, či podle toho, jestli pejsek trpí obezitou, nebo ne. Na každých granulích by také mělo být napsáno doporučené dávkování pro psy o určité váze.

Nevýhodou granulí je ale to, že ne všem pejskům chutnají, zvlášť když cítí něco lepšího z vašeho talíře. Také se někdy může stát, že se pejsek časem přejí svých granulí a přestane je jíst. Proto je dobré granule jednou za čas vyměnit za jiné, či je střídat například se psími konzervami.

Psí konzervy, paštiky, kapsičky

Psí konzervy, paštiky nebo kapsičky nejsou na rozdíl od granulí suché. Proto mnohým pejskům chutnají více. Obsahují hodně masa, ale také vitamíny a minerály, které psi potřebují. Stejně jako granule jsou k dostání v mnoha různých příchutích. Také se každá konzerva, či paštika hodí pro jiný druh pejsků. Na každé konzervě by také mělo být napsáno doporučené dávkování. Konzervy by se, stejně jako granule, měly občas střídat.

Vařené jídlo

Pokud nechcete utrácet za drahé granule, či konzervy, můžete svému pejskovi dávat jídlo, které sami uvaříte. Každé takové jídlo by se mělo skládat nejen z masa, ale i ze zeleniny a nějaké přílohy. Maso by mělo ale vždy převažovat nad přílohou. Dejte ale pozor na pokrmy, které pejsci nemůžou, nebo jsou pro ně dokonce jedovaté (avokádo, cibule, česnek, čokoláda, hroznové víno, oříšky, rajčata, syrová játra, houby, syrové bílky). Také je důležité jídlo pro pejska příliš nesolit, ani nekořenit. I vařené jídlo by se mělo často střídat.

Dbejte na to, aby jakékoliv jídlo, které pejskovi podáváte, nikdy nebylo ani moc studené, ani moc horké. U malých pejsků volte raději menší granule, či menší kousky masa, aby nedošlo k udušení pejska. Psi totiž často zapomínají kousat, zvlášť když je jejich jídlo opravdu dobré.

K ozvláštnění jídelníčku vašeho mazlíčka můžete použít různé psí pamlsky. Zde ale dávejte pozor na to, abyste pejska moc nepřecpávali. Také je dobré pamlsky využívat jako odměnu.

Abychom to shrnuli, je důležité, aby pejsek měl vždy vyhovující typ jídla vzhledem k jeho věku a velikosti. Mělo by se často střídat a pejsek by se neměl přecpávat. Proto je nejlepší kombinace granulí, psích konzerv a občas i nějakého toho vařeného masa.

Krmivo pro psy – 2. část

Krmivo pro psy – 2. část

Po první části článku o krmivu pro psy, je tady druhá část.

pzbasnik / Pixabay
  • PES DOSPĚLÝ

malé rasy (do 10kg) dospělost, zralost od 1. – 7./8. roku života

střední rasy (11-25 kg) dospělost, zralost od 1. – 7. roku života

velké rasy (26-44 kg) dospělost, zralost od 1,5 – 6. roku života

obrovské plemena (přes 45 kg) dospělost, zralost od 2 – 5/6 roku života

V tomhle období psího života je důležité přejít na jiné složení krmiva, již pro dospělé aktivní pejsky. Jak jsme si psali, vždy je potřeba něčeho méně, něčeho více, ale v podstatě platí pořád stejná pravidla, jako při výběru krmiva pro štěňata. Vyvážená a plnohodnotná strava.

  • PES SENIOR

malé rasy (do 10kg) nastupující stáří od 7./8. roku života

střední rasy (11-25 kg) nastupující stáří od 7. roku života

velké rasy (26-44 kg) nastupující stáří od 6. roku života

obrovské plemena (přes 45 kg) nastupující stáří od 5./6. roku života

V tomhle období psího života, je důležité krmení změnit z následujícího důvodu. Náš pejsek, už nevyvíjí tolik aktivity, spíše polehává, odpočívá a nespotřebovává tolik energie. Není tedy potřeba tolik přijímat. Laicky řečeno, krmivo pro seniory je odlehčené a snaží se nám regulovat, udržovat váhu/hmotnost našeho psa. Pokud je váš pejsek i v „pokročilém věku“ (dle tabulky výše) aktivní, není potřeba ještě nutně krmení měnit. Můžete klidně rok, dva později přejít na jinou stravu. Opravdu záleží na aktivitě, každého psího jedince.

A ještě něco! Jak stravu měníme, aby ji náš „psí miláček“ co nejrychleji a nejlépe přijal? Nejlépe pomalu. Když budete přecházet na jiné krmení, přimíchávejte v malých dávkách nové krmivo k starému a poměr zvyšujte. Tak plynule přejdete na nové krmivo, aniž by váš pejsek měl například nějaké zažívací potíže. Rychlá změna může vést právě k těmto problémům. Proto se vyhýbejte častému měnění krmiva, spíše se snažte něčím zpestřit, jak už jsme si napsali (masíčko, mrkvička…). Tak tedy šťastný, zdraví růst a bon appetit J

autorem článku je Michelle Kraus

Příště, jak naučíme pejska rychle čistotě, abychom si udrželi čistý a pěkný domov. Žádné nežádoucí loužičky, uvidíte, jak to může rychle všechno fungovat, podle vašich představ.

Krmivo pro psy

By: BuzzFarmers

Krmivo pro psy

Pokud máte doma psa, tak určitě víte, že pes sní na co přijde a že nejvíce by jedl tehdy, když právě jíte i vy a nejraději samozřejmě to, co máte zrovna na talíři. To samozřejmě nejde. Pes nemůže sníst cokoliv, i když mu asi čas od času něco ze svého talíře jistě dáte. Pes by měl mít vlastní krmivo a to by měl dostávat v pravidelných dávkách. Kromě krmiva dejte psovi i dostatek vody, kterou často měňte, aby měl váš pes vodu čerstvou. Krmivo pro psy se dá koupit v různých cenových kategoriích. Od levné potravy po potravu vysoce kvalitní. Bohužel nevýhoda je, že krmiva pro psy nejsou nikým kontrolována a tak se do nich může dát takřka cokoliv.

Granule a konzervy

Mezi nejčastější krmiva patří granule a konzervy, jako doplňky pak můžeme zařadit i různé pamlsky, které vašemu psovi chutnají a dostává je za odměnu. Krmivo pro psy je rozdělené podle toho, o jaké jde plemeno, jak je pes starý a také jestli je tlustý, či nikoliv. Pro štěňátka se kupují konzervy a granule junior, protože ty podporují jeho vývoj a zaručí dobrý vývoj. Dále pak můžete sehnat krmivo pro vykastrované psy, pro psy obézní, které se nazývá light a krmivo pro seniory.

Granule a konzervy byste mezi sebou měli střídat. Jakou značku krmiv svému mazlíkovy vybrat, to vám poví on sám, protože určitě pokud psa doma máte, tak máte jistě zkušenosti s tím, že i pejsci jsou velmi vybíraví a pokud jim koupíte něco, co jim nejede, tak nejspíše budete muset koupit něco jiného. Naopak co se týká pamlsků, tak těch byste mohli být doma pro svého pejska hromady, protože těch nemá nikdy dost, ale i tady si samozřejmě vybírá. Snažte se svého psího přítele nepřecpávat. Většině majitelů je líto, že na ně jejich mazlíček hází smutné oči a málokdy mu odolají. Uvědomte si však, že tímto psovi ubližujete, protože ho přecpáváte.

Nakupte kvalitní krmivo na Dog-gate.cz a soutěžte s vaším psím miláčkem o DogFace of DogGate

Nakupte kvalitní krmivo na Dog-gate.cz a soutěžte s vaším psím miláčkem o DogFace of DogGate

Jde vám o zdraví vašeho psího miláčka a dobře vybíráte, které granule, pamlsky a ostatní psí sortiment pro něj nakoupíte? Tak je to správně a každý veterinář i milovník zvířat by s vámi souhlasil.

Chcete-li nakoupit vašemu pejskovi nejen kvalitní krmivo, ale i různé doplňky pohodlně na jednom místě, spokojenost po všech stránkách vám přinese spolupráce s e-shopem www.dog-gate.cz.

Kvalitní granule za přijatelné ceny a bohatý výběr sortimentu pro psy

Tento e-shop se zajímá o to, co psům prospívá a proto u nich najdete jen kvalitní značky krmiva a ostatního sortimentu.

Jmenujme kupříkladu NON-STOP Dogwear, Brit Care, Wolfsblut, Arden Grange nebo Magnusson, které dokazuje, že kvalitní krmivo nemusí být drahé.

Mezi prodávané zboží patří i:

  • vitamíny pro psy
  • pamlsky
  • zdravotní potřeby
  • známky pro psy
  • obojky
  • vodítka
  • postroje
  • oblečky pro psy
  • deky
  • pelíšky a boudy pro psy
  • misky a zásobníky pro psy
  • pomůcky pro psí sporty jako plavání či Canicross
  • hračky pro psy a další

Hezké a užitečné akce, které podporuje Dog-gate.cz

Dog-gate.cz si uvědomuje tíhu situace psích útulků, a proto každé čtyři měsíce vybere jeden psí útulek, kterému věnuje 1% z každé zrealizované objednávky. S vaším nákupem tak podpoříte dobrou věc s názvem Psí Anděl a právě v tomto období přispějete na psí útulek v Troji.

Zmínit je třeba i zajímavou akci DogFace of DogGate, prostřednictvím které se váš psí mazlíček může stát tváří tohoto úspěšného e-shopu. Stačí, když nakoupíte a tím si otevřete bránu k soutěži. Pošlete fotku pejska, a pokud vyhraje, stane se na měsíc tváří e-shopu. Všechny fotky najdete také na facebookových stránkách https://www.facebook.com/DogGateCz v galerii spokojení zákazníci.

Bonusy navíc

Mimo to, že podpoříte některý psí útulek a můžete soutěžit o tvář webu Dog-Gate.cz získáte k vaší objednávce dárek, využít můžete i možnost objednávat po telefonu nebo osobní vyzvednutí zboží.

Neváhejte a nakupte u kvalitního prodejce, který dělá vše pro spokojenost svých čtyřnohých zákazníků.

Potraviny, které nepatří na psí jídelníček

Potraviny, které nepatří na psí jídelníček

Rádi dáváte vašemu mazlíčkovi dojídat po vás? Dejte si pozor, abyste ho neotrávili. Pro nás běžné potraviny, jako například česnek nebo cibule, mohou být pro zvířata toxická.

Autor obrázku: Richard Riley

Čokoláda (káva)

Čokoláda obsahuje kofein a látku zvanou teobromin. Tyto látky mohou mít u zvířete za následek srdeční vady. Čokoláda je také velmi tučná, což může způsobovat problémy se slinivkou. Nejnebezpečnější je hořká čokoláda a čokoláda na vaření. O těchto problémech můžeme hovořit v případě, že dennodenně krmíme psa čokoládou. Pokud sní celou bonboniéru, je možné, že se problémy objeví až po pár dnech. Jestli-že váš pes sní pár kostiček čokolády, hrozí mu pouze průjem či žaludeční problémy. Je-li však váš pes nemocný, může mu uškodit i menší dávka čokolády z důvodu oslabení imunity.

Cibule, česnek

Obě tyto potraviny jsou pro psy toxické, jelikož narušují červené krvinky, které se starají o přenos kyslíku. Právě proto můžou způsobovat problémy s dýcháním, v lepším případě průjem a bolest břicha. Problémy přicházejí většinou po 24 hodinách, někdy se mohou projevit i po několika dnech.

Pecky ovocných stromů

Pecky obsahují látky, které se v trávicím systému přeměňují na jedy, ale to pouze v případě, že je pecka narušená, například škůdci. To způsobuje potíže s dýcháním, křeče, poruchy srdečního rytmu, později úmrtí. Může také dojít k žaludečním problémům, z důvodu kvašení ovoce, nebo k úmrtí z důvodu blokády střev peckou.

Ořechy a suché plody

Mezi obecná rizika patří například alergická rizika, nebo stejně jako u čokolády obsah tuku, který může způsobit problémy se slinivkou, u solených plodů může dojít k nebezpečí otravy solí. Prokazatelně nebezpečné jsou ovšem makadamové ořechy, které mohou způsobit otravu, která by neměla být smrtelná. Projeví se třesem, depresí, snížením pohybu pánevního dna a to do 12-24 hodin. Pokud je ale pes nemocný nebo snědl ještě jiný druh ořechů, například v čokoládě, k úmrtí může dojít.

Avokádo

Pro psa je to nejvíce toxické ovoce a to díky látce zvané persin, která může způsobit problémy se srdcem, které se projeví kašlem, otokem, odmítáním pohybu a následným uhynutím. Problémy mohou také nastat u nezralých kousků, jelikož obsahují dráždivé kyseliny. Zralé ovoce může způsobovat průjmy a nadýmání a to kvůli cukrům, které vznikají při kvašení.

Hrozinky

Hrozny jsou pro psa vysoce toxické, důvod ale není přesně známý. Většinou jde o alergické reakce či přecitlivělost. Hrozinky nejsou nebezpečné pro každého psa, rozhodně to ale nezkoušejte. Nejmenší počet, který způsobil smrt, bylo 8 kousků hrozinek.

Pozor na kosti

Syrové kosti nejsou pro psa nijak nebezpečné, kromě kuřecích kostí, které se štěpí a mohly by psovi poškodit žaludek. Pozor ale dejte na vařené, které jsou křehké a snadno se odlomí.

Autor obrázku: Taro the Shiba Inu

Brambory

Brambory nejsou pro psa nijak toxické ani nezpůsobí smrt, mohou ale způsobit střevní potíže, proto se nedoporučuje jimi psa krmit. Pod slupkou se totiž ukrývají jedovaté látky, které se ani vařením nezničí, ale vylouhují se do vody.

Dalšími potraviny, které by neměly být součástí psího jídelníčku, jsou například: žvýkačka, rajčata, čaj, droždí, sůl, houby, syrová játra, sýrový vaječný bílek či sušenky.

Je psí jídlo zdravé a šetrné? – 1. část

Je psí jídlo zdravé a šetrné? – 1. část

Milovníci psů neodolají nekoupit či nedat svému miláčkovi nějaký dárek třeba každičký měsíc, prostě se snaží o ně hezky starat, aby se měli dobře. I když to může znít velmi lákavě, když si zvolíte, že chcete klidně náklady zvýšit, aby váš pes měl kvalitní jídlo, což je důležitým faktorem i pro lidi.

Víte však, co je v jídle, na kterém si váš zvířecí miláček pochutnává? Nevěděli jsme to ani my, dokud náš pes nezačal stonat, což vypadalo na podrážděný žaludek, a to bylo zneklidňující, a proto jsme se rozhodli udělat takový maličký výzkum.

Co se ukrývá v psím jídle

Když jsme se náhle podívali na složky uvedené na našem psím jídle, byli jsme velice ohromeni, jaké jsou vysoké vedlejší produkty používané v konvenčních značkách. Vedlejší produkty jsou rekonstituovaným odpadem z hovězího a drůbežího průmyslu, jako jsou krky, nohy a střeva dobytka, které jsou považovány za nevhodné k lidské spotřebě.

Navíc, první složkou v mnoha potravinách v supermarketu na psím jídle je kukuřice, pšenice nebo sója, žádný z nich není lehce stravitelné. Pak to tak dopadá, že mletá kukuřice byla tím, co narušilo našemu psovi žaludek.

Co by nemělo rozhodně chybět

Tak kde začít při přechodu na potraviny, jenž by měly být lepší pro vašeho domácího mazlíčka? Nejprve si pozorně přečtěte etiketu, takže víte, co váš pes nebo kočka budou jíst. Mějte na paměti, že první složka je nejdůležitější.

Vyžaduje se, aby společnosti uváděly seznam složek, které jsou v krmivu pro domácí zvířata, a první složka by měla být buď maso nebo ryby. Poté by na seznamu neměla chybět zelenina a jiné přísady, které jsou zdravé. Ujistěte se, že složka na seznamu neobsahuje umělé konzervační látky ani barviva.